MĚŘENÍ OSTEOPORÓZY a KARDIOVASKULÁRNÍCH RIZIK

Jsou ještě volná místa:  

Nehrozí vám řídnutí kostí? Od 11 do 16 hodin. bude  probíhat v opavském centru Finclubu denzitometrické neinvazivní měření přes patní kost. 

Co získáte po absolvování měření?

  •  Orientační výsledky měření v tištěné podobě, vč. doporučení
  •  Při opakovaném měření je viditelná časová křivka stavu kostí zobrazena grafem.

Cena měření: 350,- Kč.

Chci se objednat

Orientační měření osteoporozy

Osteoporóza - řídnutí kostí - je onemocnění skeletu, které je často označováno jako „tichý zloděj kostí“. Příznaky se totiž mnohdy objeví až tehdy, kdy dojde k první zlomenině. Podle statistických údajů trpí osteoporózou 15 % obyvatelstva ČR. Každá třetí žena utrpí v životě některou z osteoporotických zlomenin. Po 65. roce se jejich výskyt zvyšuje. Uchráněni nejsou ani muži.

 

Kardioprogram

Nemoci srdce a cév jsou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Ročně mají na svědomí více než 53 000 úmrtí, což je zhruba tolik, jako kdyby denně spadlo letadlo se 150 pasažéry. Každých 9 minut zemře na kardiovaskulární onemocnění jeden člověk. Mezi ty nejčastější patří infarkt myokardu, angina pectoris, hypertenze, ateroskleróza, mozková mrtvice. Proto Finclub ve spolupráci s obecně prospěšnou společností FINCLUB FOR LIFE o.p.s. připravil projekt, jehož cílem je zvýšení povědomí o rizicích kardiovaskulárních onemocnění a seznámení s možností prevence a snížení rizika těchto onemocnění.